2003 r.


————————————————————————————————————————————————————————-

Steve Andreas – Przebudowa swojego JA


————————————————————————————————————————————————————————-
Stwórz Siebie na nowo
Stań się tym, kim chcesz być

Nasza tożsamość i wspiera nas i ogranicza, w tym, czym możemy być i co możemy osiągnąć. Nasze tożsamości są z nami wszędzie, wpływają na wszystko, co robimy, zatem zmiany w naszej koncepcji siebie owocują głębokimi i szerokimi zmianami w naszej postawie i zachowaniu. Wszyscy mamy świadome pomysły kim jesteśmy. Ale jak większość naszego funkcjonowania, korzenie i podstawy tożsamości są w znacznym stopniu nieświadome. Silna i trwała tożsamość tworzy wewnętrzny świat, który może podtrzymywać nas w trudnych sytuacjach, a w sytuacjach przyjemnych być solidną podstawą radosnego i satysfakcjonującego życia. Uporczywe problemy życiowe i powtarzające się niekorzystne wzorce często wynikają z ograniczających, nieadekwatnych czy też wadliwie skonstruowanych przekonań na własny temat.

Naucz się całkowicie nowego, prostego i bezpośredniego sposobu pracy z przekonaniami o sobie, czyli z samym sercem swojego istnienia i życia.
Teraz możesz mieć tożsamość, która będzie cię wspierać w budowaniu pełniejszych relacji, przejrzystszego życia, sukcesów, a nawet więcej…
Dzięki ćwiczeniom w odkrywaniu siebie, pokazom, rysunkom, ćwiczeniu zmiany oraz dyskusjom nauczysz się:

Odkrywać swój własny, unikalny sposób nieświadomego myślenia o sobie, co umożliwia nauczenie się, jak go dostrajać i ulepszać.
Odkrywać cztery elementy istotne dla uczynienia potężną swojej koncepcji siebie, a także sześć ważnych kryteriów skutecznej i trwałej tożsamości.
Udoskonalać i przeprojektowywać stałe aspekty swojej tożsamości, by czynić ją jeszcze mocniejszą, przy wykorzystaniu zmian w strukturze, procesach i treści.
Budować całkowicie nowe, upragnione cechy swojej tożsamości, które będą kierować twoim zachowaniem nieświadomie i bez wysiłku.
(Patrz artykuł: „Budowanie koncepcji siebie”)
Używać tych narzędzi w taki sposób, by koncepcja siebie trwała w czasie i obejmowała różne konteksty.
Przekształcać kłopotliwe i niestabilne (niepewne) cechy w silne pozytywne cechy, które pragniesz mieć.
Przekształcać cechę, której nie chcesz, w jej pozytywne przeciwieństwo.
Odkrywać poważne pułapki definiowania siebie przez negację – opisując kim nie jestem – i zmieniać tę definicję w tożsamość pozytywną.
(Patrz artykuł: „Nie Ja”.)
Dostosowywać nieświadome granice pomiędzy twoim Ja i światem zewnętrznym, tak byś miał większy wybór broniąc się przed krytyką czy atakiem, ale pozostawał otwartym na serdeczne i głębokie związki z innymi.
Stosować tę wiedzę i zasady w sprawach duchowych – do relacji, w jakich pozostajesz z całym światem wokół ciebie.

————————————————————————————————————————————————————————-

Steve Andreas

Steve Andreas prowadził pierwszy warsztat z cyklu Warsztaty Mistrzów® w 2003 roku (wtedy „Mistrzowie ze świata”). Planowaliśmy gościć Steve’a ponownie w roku 2005, niestety Steve Andreas zdecydował, że ze względu na stan zdrowia nie będzie już latał do Europy. Była to zatem ostatnia okazja spotkania Go w Polsce i w Europie. Sfilmowaliśmy fragment warsztatu, DVD z tego spotkania oraz książka Steve’a „Przebudowa TwojegoJA” (zawierająca bardzo konkretne ćwiczenia) są do nabycia w naszym sklepie internetowym.

Gdy Steve Andreas zdecydował, że przestaje jezdzić z treningami, serdecznie polecił nam Suzi Smith i Richarda Bolstada jako znakomitych trenerów i twórców nowych modeli, których szczególnie ceni.

————————————————————————————————————————————————————————-