2009 r.Nick Kemp – Advanced Provocative Change Works


Zaawansowany trening prowadzony przez Nicka Kempa – twórcę Provocative Change Works™. Provocative Change Works™ czyli proces oparty na pracy Richarda Bandlera, Franka Farrelly’ego, Miltona Ericksona i 30 latach praktyki Nicka Kempa, łączący to, co najlepsze w Terapii Prowokatywnej i Hipnoterapii Ericksonowskiej. Poznasz, nauczysz się i przetrenujesz:
• Unikalny proces dający najszybsze, najskutecznejsze i najtrwalsze rezultaty w pracy z klientem.
• Zasady i reguły Provocative Change Works™
• Zastosowanie „prowokatywnych elementów komunikacji” w połączeniu z narzędziami NLP i hipnozy ericksonowskiej.
• Potężny zestaw narzędzi błyskawicznej zmiany skutecznie pomagający w leczeniu: fobii, lęków, ataków paniki, problemów związanych z jedzeniem i innymi nałogami, natręctwami, zazdrością, złością i wszystkimi innymi problemami, w których klient czuje się przytłoczony intensywnymi odczuciami.
• Niezwykłe podejście używane w pracy z klientami indywidualnymi oraz z korporacjami.
O Provocative Change Works™
“W roku 2006 zostałem zaproszony przez BBC Radio do opowiedzenia o tym, jak leczę fobie,oraz do przeprowadzenia leczenia fobii w radiu na żywo. W większości przypadków miałem zaledwie godzinę, a często mniej, na przeprowadzenie i sprawdzenie zmiany, co oznaczało, że musiałem stworzyć naprawdę dobrą strategię wywoływania jednoznacznych rezultatów w bardzo krótkim czasie.“ – Nick Kemp Provocative Change Works™ czerpie inspirację i strategie z pracy Franka Farrelly’ego i Miltona Ericksona oraz innych osób i stanowi potężny zestaw narzędzi błyskawicznej zmiany. Można go „opisać” w kategoriach Terapii Prowokatywnej i Hipnozy, jednak różni się od każdej z tych dyscyplin.
Provocative Change Works™ stosuje filozofię „tu i teraz”, którą stosuje także Frank Farrelly w Terapii Prowokatywnej, zatem wszystko, co się dzieje w trakcie sesji, dzieje się dokładnie w tym momencie. Wymaga to od praktyka, by miał wielką wrażliwość na struktury językowe, umiejętność wchodzenia w neutralny stan receptywności i ostry umysł, aby komunikować się na wielu poziomach, zarówno werbalnie, jak i niewerbalnie. Coach może często przerywać klientowi i/lub ignorować żądania klienta, by
podążać w czasie sesji jakąś konkretną ścieżką.
Zaawansowany trening prowadzony przez NickaKempa – twórcę Provocative Change Works™. Provocative Change Works™ czyli proces oparty na pracy Richarda Bandlera, Franka Farrelly’ego, Miltona Ericksona i 30 latach praktyki Nicka Kempa, łączący to, co najlepsze w Terapii Prowokatywnej i Hipnoterapii Ericksonowskiej.Poznasz, nauczysz się i przetrenujesz:
• Unikalny proces dający najszybsze, najskutecznejsze i najtrwalsze rezultatyw pracy z klientem.
• Zasady i reguły Provocative Change Works™
• Zastosowanie „prowokatywnych elementów komunikacji” w połączeniu z narzędziami NLP i hipnozy ericksonowskiej.
• Potężny zestaw narzędzi błyskawicznej zmiany skutecznie pomagający w leczeniu:fobii, lęków, ataków paniki, problemów związanych z jedzeniem i innymi nałogami,natręctwami, zazdrością, złością i wszystkimi innymi problemami, w których klient czuje się przytłoczony intensywnymi odczuciami.
• Niezwykłe podejście używane w pracy z klientami indywidualnymi oraz z korporacjami.O Provocative Change Works™“W roku 2006 zostałem zaproszony przez BBC Radio do opowiedzenia o tym, jak leczę fobie,oraz do przeprowadzenia leczenia fobii w radiu na żywo. W większości przypadków miałem zaledwie godzinę, a często mniej, na przeprowadzenie i sprawdzenie zmiany, co oznaczało,że musiałem stworzyć naprawdę dobrą strategię wywoływania jednoznacznych rezultatów w bardzo krótkim czasie.“ – Nick Kemp
Provocative Change Works™ czerpie inspirację i strategie z pracy Franka Farrelly’ego i Miltona Ericksona oraz innych osób i stanowi potężny zestaw narzędzi błyskawicznej zmiany. Można go „opisać” w kategoriach Terapii Prowokatywnej i Hipnozy, jednak różni się od każdej z tych dyscyplin. Provocative Change Works™ stosuje filozofię „tu iteraz”, którą stosuje także Frank Farrelly w Terapii Prowokatywnej, zatem wszystko, co się dzieje w trakcie sesji, dzieje się dokładnie w tym momencie. Wymaga to od praktyka, by miał wielką wrażliwość na struktury językowe,umiejętność wchodzenia w neutralny stan receptywności i ostry umysł, aby komunikować się na wielu poziomach, zarówno werbalnie, jak i niewerbalnie. Coach może często przerywaćklientowi i/lub ignorować żądania klienta, by podążać w czasie sesji jakąś konkretną ścieżką.

Nick Kemp
Nick Kemp

Nick Kemp to międzynarodowej sławy trener,coach, trener Terapii Prowokatywnej, twórca metody Provocative Change Works™. Od 30 lat zajmuje się tematyką rozwoju osobistego, ma za sobą występy w BBC Radio, podczas których przez 26 tygodni wyleczył, w ciągu zaledwie godziny, wszystkie zgłaszające się osoby cierpiące z powodu fobii. Producent DVD
prezentującego podejście “Provocative Change Works™” oraz założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Terapii Prowokatywnej. Prowadzi treningi Provocative Change Works™ oraz Terapii Prowokatywnej w Wielkiej Brytanii, Europie i USA.

Oglądałem to dwukrotnie. Jest czarujące, mówiąc po brytyjsku. Byłeś zabawny, naprawdę ją rozśmieszyłeś, naprawdę duże wrażenie!

Frank Farrelly o DVD Nicka Kempa pracującego z klientem

W Polsce poprowadzi w roku 2010 Warsztaty Mistrzów® w listopadzie:
More Advanced Provocative Change Works.


Frank Farrelly o Nicku Kempie:


Richard Bolstad – Metafory


To zaawansowany warsztat dla Praktyków i Masterów NLP oraz trenerów, którzy chcą „wyostrzyć” swoje umiejętności, zyskać nową perspektywę spojrzenia na cały obszar NLP i stosować modele NLP w wielu różnych kontekstach (np. biznes, terapia, edukacja).
Steve Andreas, współtwórca NLP i autor m.in. „NLP: Nowa technologia osiągania sukcesów”:
„Richard Bolstad jest jednym z najlepszych trenerów NLP, jakich znam. Doskonale się prezentuje, jest zaangażowany, energiczny i utalentowany.
Ma dogłębną wiedzę, bardzo szczegółową i ekologiczną.”
Joseph O’Connor, autor m.in. książki „Sukces w sprzedaży z NLP” i „Praktyczne NLP dla menedżerów”:
„Praca Richarda sprawi, że zyskasz głębszą znajomość NLP, niezależnie od tego, czy już znasz NLP, czy nie.”
Podczas tego dwudniowego treningu nauczysz się:
· Tworzyć i przekształcać metafory terapeutyczne dla konkretnych klientów
i konkretnych sytuacji
· Pomagać „opornym” klientom bez jakiejkolwiek spierania się z ich świadomym nastawieniem
· Używać metafory jako techniki wprowadzania klientów w stany transowe,
a uczestników szkoleń w stan pragnienia uczenia się
· Używać metafory jako techniki generowania nowatorskich rozwiązań w biznesie, reagowania na wyzwania, przed jakimi stają firmy i organizacje, i tworzenia nowych możliwości i okazji
· Wyłaniać, utylizować i transformować głębsze „metafory życia”, które kształtują rezultaty działań poszczególnych osób
· Rozumieć metaforę jako fundamentalną zasadę organizacji ludzkiego umysłu
· Używać metafory i przypowieści do kreowania transformacji osobistej i duchowej


Richard Bolstad – Zen a Sztuka Coachingu


Trening ten jest 4-dniowym treningiem praktycznym. Dzięki nowatorskiemu wykorzystaniu modeli stworzonych przez Richarda Bolstada, sprawdzonych w praktyce i nauczanych na całym swiecie, Coaching zyskuje nowy wymiar. Wzbogacony o postawę i narzędzia wywodzące sie z Zen, buduje całkowicie nowe i niezwykle skutecznie podejscie do coachingu.

DLA KOGO TEN WARSZTAT?

Warsztat jest przeznaczony dla coachów i mentorów, którzy chca rozwijać swoje umiejętnosci i postawę w nowym, niezwykle obiecujacym kierunku.
UWAGA!!! To Coaching dla Zaawansowanych!
Uczestnicy powinni mieć ukończony przynajmniej kurs Praktyk Sztuki NLP.

DLACZEGO WARTO?

Wykorzystaj odbyty trening Praktyk NLP jako podstawę dla rozwoju ekscytujacej kariery coacha Przesuń swoje zainteresowanie ze zwykłego rozwiazywania problemów na Coaching Transformatywny Pomagaj swoim klientom połączyć ich pracę z życiowym celem, a także z ich najgłębszymi wartosciami Wykorzystaj każdy element procesu coachingu, poczawszy od przedstawienia się aż na pożegnaniu kończac, jako okazję do zmiany Pomagaj swoim klientom łaczyć niepohamowana motywację z transcendentalnym spokojem jaki niesie ze soba pewnosć celu Porusz stan, który jest poza obszarem indywidualnej samoswiadomosci GDZIE, KIEDY, ZA ILE?


Richard Bolstad – Trener NLPRichard Bolstad
Richard Bolstad

Dr Richard Bolstad, trener NLP i instruktor Qi-gong, jest między innymi twórcą metody Transforming Communication i opartego na niej warsztatu. Mieszka w Nowej Zelandii, prowadzi treningi w Azji i Australii, Ameryce i Europie, w tym także w Sarajewie, (Bośnia-Hercegowina). Jego książki są używane jako podręczniki na wielu kursach oraz na różnych stopniach programów nauczania.
Stworzony przez dr. Richarda Bolstada model Transforming Communication znalazł szerokie zastosowanie w takich obszarach jak:
• Treningi zarządzania, np. w Bank of New Zealand,
• Treningi sprzedaży np. w New Zealand Retailers Association,
• Treningi dla pracowników i zespołów agencji rządowych, np. New Zealand Inland Revenue,
• Treningi dla współpracujących ze sobą zespołów,
• Mentoring w programach mediacji w szkołach.
Dr Richard Bolstad jest certyfikowanym nauczycielem zarówno tradycyjnej
chińskiej medytacji, jak i neurolingwistycznego programowania. Jego model
„RESOLVE” jest systemem integrowania setek technik NLP w jeden proces
prowadzący do zmiany. Uczą się go praktycy NLP i trenerzy na całym świecie. Richard jest członkiem Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów, doktorem Klinicznej Hipnoterapii oraz certyfikowanym trenerem NLP. Studiował i nauczał zarówno w Chinach, jak i na Zachodzie. Łączy wyniki badań, które postrzega jako szczególnie wartościowe, ze starożytną wiedzą, na którą również pozostaje otwarty.
Jego książki, które traktują o modelu „RESOLVE” to : „A New Model of Therapy” oraz „The Structure of Personality” (druga pozycja jest wspólnym dziełem Richarda Bolstad oraz trenerów NLP: Margot Hamblett, dr Michaela Halla, dr Boba Bodenhamera). Książka „RESOLVE” jest dostępna w języku angielskim, japońskim, rosyjskim. Wkrótce ukaże się również w języku włoskim oraz hebrajskim.

Richard Bolstad jest jednym z najlepszych trenerów NLP, jakich znam. Doskonale się prezentuje, jest zaangażowany, energiczny i utalentowany. Ma dogłębną wiedzę, bardzo szczegółową i ekologiczną.”

Steve Andreas, Trener NLP, autor, współtwórca NLP

W Polsce poprowadzi w roku 2010 Warsztaty Mistrzów® w czerwcu:
Energia Coacha, Energia Trenera, Energia Grupy.


Frank Farrelly – Terapia i Coaching Prowokatywny


Spotkaj się z Żywą Legendą! Jeszcze jak ŻYWĄ!!! Z Najdzikszym Klinicystą, z Czarodziejem z Wisconsin, Niezwykle życzliwym człowiekiem, który odgrywa rolę adwokata diabła i prowokuje zupełnie nowe reakcje, by obudzić w Tobie, dotąd uśpione, nieograniczone możliwości. Kontrowersyjny terapeuta, kontrowersyjna metoda. Kontrowersyjna tylko dla tych, którzy ani z Frankiem, ani z metodą nie zetknęli się bezpośrednio, a jedynie o niej słyszeli czy czytali…

Sprawdź osobiście, O CO CHODZI?

Najczystsze na ziemi źrodło Terapii i Coachingu Prowokatywnego!

Warsztat jest prezentacją kolejnych mistrzowskich interwencji Franka z wykorzystaniem zaskoczenia i paradoksu, prowokacji humoru, mówienia o ważnych sprawach wprost i odwracania
kota ogonem. Frank robi i mówi rzeczy, od których osobom na sali może włos się jeżyć, a człowiek, z którym Frank pracuje – czuje się uszanowany, dokonuje ważnych życiowych odkryć, decyzji,
wyborów – przeżywa głębokie zasadnicze zmiany. Frank to terapeuta, który wchodzi w iluzje klienta, by go stamtąd wypchnąć
(czasem przez uparte zatrzymywanie w tej iluzji…), Frank mówi, że może pomóc każdemu, kto ma mózg. I robi to. A za tym wszystkim stoi konkretny system zachowań, strategie działań. Terapia
prowokatywna ma logiczną strukturę i wewnętrzną spójność, co sprawia, że udział w warsztacie jest czymś dużo więcej niż obejrzenie pokazu Mistrza. Jeżeli chcesz tego doznać, jeżeli chcesz
się tego nauczyć, jeżeli chcesz odkryć własny styl prowokowania ludzi (z szacunkiem i życzliwością) do dużych zmian i milowych kroków…
Terapia i Coaching Prowokatywny wyrastają z pełnego empatii podejścia Carla Rogersa i sa przesycone życzliwością i miłością.
Dzięki niezwykłemu podejściu Franka Farrelly’ego efekty osiągają znacznie szybciej.

Ten warsztat to poszerzenie twoich możliwości i horyzontów, ożywcze odświeżenie w pracy i wszystkim, co robisz, wzbogacenie twego warsztatu terapeuty – trenera – coacha – szefa … -męża – żony …
Jak mówi Frank, w większości terapeutów siedzi Terapeuta Prowokatywny i wyje, żeby go wypuścić.

DLA KOGO TEN WARSZTAT?
Jeśli zawodowo lub prywatnie wspierasz innych i/lub wpływasz na poszerzanie ich możliwości i pragniesz nowych sposobów i nowej skuteczności, jeśli pragniesz osobistej zmiany (szczególnie jeśli próbowałeś już jej dokonać), jeśli jesteś po prostu ciekaw…
Zapraszamy
• terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów pragnących jeszcze poszerzyć i urozmaicić swoje metody działań, wzbogacić warsztat, być może z zaskakującej strony podejść do „wytrwałych” klientów
• trenerów, coachów, promotorów, mentorów (którzy pragną jak wyżej )
• szefów, członków zespołów i wolnych strzelców, tych, których praca polega na kontakcie z innymi ludźmi
• wszystkich tych, którzy przeczuwają, widzą, rozumieją, że mogą mieć większe możliwości niż te, z których korzystają dzisiaj, i chcą po nie sięgnąć
Warsztat jest nie tylko miejscem i czasem głębokich i szybkich zmian, ale także niezwykłej zabawy z niezwykłym człowiekiem, z Kimś, kto z całą pewnością potrafi dokonać w Tobie wielkich zmian,
z kimś, kto wskaże Ci dokąd i jak podążać, z kimś, kto ma w sobie tyle radości i miłości, ile nigdy nie otrzymasz od nikogo innego, z twoim osobistym wzorem, z kimś, kto będzie z Tobą do końca życia: z TOBĄ!

„Fascynujące jest obserwować, jak ludzie uczą się stosowania Terapii Prowokatywnej. Setki terapeutów uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Franka, Steve’a Wellsa w Perth i przeze mnie w rozmaitych miastach Australii. Tak często uczestnicy przechodzą przez proces zaczynający się od „nie dam rady tego zrobić“, i prowadzący do „Jak to wspaniale móc dobrze się bawić prowadząc terapię“ i wreszcie do cudownego odkrycia, że można mieć radochę i JEDNOCZEŚNIE być bardzo skutecznym wobec klienta. Terapia Prowokatywna może być także wspaniałym antidotum na wypalenie zawodowe terapeuty!“

Steve Brigham, Uniwersytet Wollongong

Uczestnicy o warsztacie:


Frank Farrelly
Frank Farrelly

Frank Farelly – wielka osobowość, twórca bardzo skutecznej Terapii Prowokatywnej. Jego praca zainspirowała Richarda Bandlera, Sue Knight,
Jaapa Hollandera, Noni Hoefner, Nicka Kempa, Andrew T. Austina, Jørgena
Rasmussena, Hermana Müllera- Walbrodta i wielu innych trenerów, terapeutów i coachów.
Frank Farrelly zyskał światową sławę jako wyjątkowo utalentowany terapeuta. Jest autorem wielu publikacji, w tym książki „Terapia Prowokatywna” (wraz z Jeffem Brandsma). Przeprowadza liczne warsztaty, seminaria i prezentacje swojej pracy dla grup profesjonalistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Azji. Wielkie doświadczenie w pracy ze szczególnie trudnymi przypadkami sprawia, że jest nauczycielem wyjątkowo interesującym i ważnym. Terapia Prowokatywna powstała na oddziale zamkniętym, gdzie Farrelly, niezadowolony ze swojej skuteczności
jako terapeuty, zaczął badać nowe sposoby wywoływania istotnej, trwałej
zmiany u wyjątkowo opornych, długoletnich pacjentów. Pracował w zakładzie 17 lat rozwijając i udoskonalając swoje techniki.
Frank posiada tytuł magistra w dziedzinie Opieki Społecznej uzyskany
na Uniwersytecie Katolickim i jest członkiem Akademii Opieki Społecznej
(Academy of Certified Social Workers). Przez wiele lat był profesorem w klinice Szkoły Opieki Społecznej Uniwersytetu Wisconsin i docentem na Wydziale Psychiatrii Szkoły Medycznej Uniwersytetu Wisconsin.

Ten błyskotliwy terapeuta tak został opisany przez jednego z klientów:
Najżyczliwszy, najbardziej uważny człowiek, jakiego widziałem, opakowany w skórę największego sukinsyna, jakiegokiedykolwiek spotkałem.

W Polsce poprowadzi w roku 2010 Warsztaty Mistrzów® w maju:
Terapia i Coaching Prowokatywny.