2010 r.Frank Farrelly: Terapia i Coaching Prowokatywny

7.-9. maja 2010

Frank FarrellySpotkaj się z Żywą Legendą! Jeszcze jak ŻYWĄ!!! Z Najdzikszym Klinicystą, z Czarodziejem z Wisconsin, Niezwykle życzliwym człowiekiem, który odgrywa rolę adwokata diabła i prowokuje zupełnie nowe reakcje, by obudzić w Tobie, dotąd uśpione, nieograniczone możliwości. Kontrowersyjny terapeuta, kontrowersyjna metoda. Kontrowersyjna tylko dla tych, którzy ani z Frankiem, ani z metodą nie zetknęli się bezpośrednio, a jedynie o niej słyszeli czy czytali…

Sprawdź osobiście, O CO CHODZI?

Najczystsze na ziemi źrodło Terapii i Coachingu Prowokatywnego!

Warsztat jest prezentacją kolejnych mistrzowskich interwencji Franka z wykorzystaniem zaskoczenia i paradoksu, prowokacji humoru, mówienia o ważnych sprawach wprost i odwracania kota ogonem. Frank robi i mówi rzeczy, od których osobom na sali może włos się jeżyć, a człowiek, z którym Frank pracuje – czuje się uszanowany, dokonuje ważnych życiowych odkryć, decyzji, wyborów – przeżywa głębokie zasadnicze zmiany. Frank to terapeuta, który wchodzi w iluzje klienta, by go stamtąd wypchnąć (czasem przez uparte zatrzymywanie w tej iluzji…), Frank mówi, że może pomóc każdemu, kto ma mózg. I robi to. A za tym wszystkim stoi konkretny system zachowań, strategie działań. Terapia prowokatywna ma logiczną strukturę i wewnętrzną spójność, co sprawia, że udział w warsztacie jest czymś dużo więcej niż obejrzenie pokazu Mistrza. Jeżeli chcesz tego doznać, jeżeli chcesz się tego nauczyć, jeżeli chcesz odkryć własny styl prowokowania ludzi (z szacunkiem i życzliwością) do dużych zmian i milowych kroków…
Terapia i Coaching Prowokatywny wyrastają z pełnego empatii podejścia Carla Rogersa i sa przesycone życzliwością i miłością.
Dzięki niezwykłemu podejściu Franka Farrelly’ego efekty osiągają znacznie szybciej.

Ten warsztat to poszerzenie twoich możliwości i horyzontów, ożywcze odświeżenie w pracy i wszystkim, co robisz, wzbogacenie twego warsztatu terapeuty – trenera – coacha – szefa … -męża – żony …
Jak mówi Frank, w większości terapeutów siedzi Terapeuta Prowokatywny i wyje, żeby go wypuścić.

DLA KOGO TEN WARSZTAT?
Jeśli zawodowo lub prywatnie wspierasz innych i/lub wpływasz na poszerzanie ich możliwości i pragniesz nowych sposobów i nowej skuteczności, jeśli pragniesz osobistej zmiany (szczególnie jeśli próbowałeś już jej dokonać), jeśli jesteś po prostu ciekaw…
Zapraszamy
• terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów pragnących jeszcze poszerzyć i urozmaicić swoje metody działań, wzbogacić warsztat, być może z zaskakującej strony podejść do „wytrwałych” klientów
• trenerów, coachów, promotorów, mentorów (którzy pragną jak wyżej )
• szefów, członków zespołów i wolnych strzelców, tych, których praca polega na kontakcie z innymi ludźmi
• wszystkich tych, którzy przeczuwają, widzą, rozumieją, że mogą mieć większe możliwości niż te, z których korzystają dzisiaj, i chcą po nie sięgnąć
Warsztat jest nie tylko miejscem i czasem głębokich i szybkich zmian, ale także niezwykłej zabawy z niezwykłym człowiekiem, z Kimś, kto z całą pewnością potrafi dokonać w Tobie wielkich zmian,
z kimś, kto wskaże Ci dokąd i jak podążać, z kimś, kto ma w sobie tyle radości i miłości, ile nigdy nie otrzymasz od nikogo innego, z twoim osobistym wzorem, z kimś, kto będzie z Tobą do końca życia: z TOBĄ!

Fascynujące jest obserwować, jak ludzie uczą się stosowania Terapii Prowokatywnej. Setki terapeutów uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Franka, Steve’a Wellsa w Perth i przeze mnie w rozmaitych miastach Australii. Tak często uczestnicy przechodzą przez proces zaczynający się od „nie dam rady tego zrobić“, i prowadzący do „Jak to wspaniale móc dobrze się bawić prowadząc terapię“ i wreszcie do cudownego odkrycia, że można mieć radochę i JEDNOCZEŚNIE być bardzo skutecznym wobec klienta. Terapia Prowokatywna może być także wspaniałym antidotum na wypalenie zawodowe terapeuty!

Steve Brigham, Uniwersytet Wollongong

Już w sprzedaży nagranie DVD z ostatniego warsztatu Franka Farrelly’ego Terapia i Coaching Prowokatywny 2010


Richard Bolstad Energia Coacha, Energia Trenera, Energia Grupy

Richard BolstadZarządzaj swoją energią w sposób najlepszy dla Ciebie, dla Klienta, dla grupy.

Gdy pracujesz jako Coach czy Trener NLP, umiejętność utrzymania własnej wysokiej energii i pomagania innym w podnoszeniu ich energii jest dla twojego sukcesu ważniejsza niż wiedza czy techniki.Najnowsze badania zwróciły uwagę na fakt, że mózg ma do dyspozycji ograniczone zasoby energii, a priorytety wykształcone podczas ewolucji znacznie róznią się od priorytetów twojego świadomego umysłu. Depresja i lęk, największe współczesne wyzwania psychologiczne, charakteryzują się poczuciem wyczerpania zasobów energii. Niezależnie od tego, czy myślisz o energii jako aktywności neurologicznej, jako o energii bioelektrycznej, czy o energii w sensie metafizycznym, procesy, których bedziemy sie uczyc na tym treningu pozwolą ci skutecznie tworzyć i utylizować energię, tak aby czuć się lepiej w sposoby, które są łatwo mierzalne.

Richard Bolstad jest wykształcony w zachodnich modelach neurologii i zasobów energetycznych, jest też nauczycielem chińskich i indiańskich modeli pracy z energią.

Na tym treningu nauczysz się jak:

  • Wykształcić precyzyjny pomiar wejściowy i wyjściowy twojej energii, dzięki czemu bedziesz zauważać, kieyd twoja energia jest słaba, a kiedy mocna.
  • Rozumieć zbadane indywidualne różnice w przetwarzaniu energii (jak np. różnica między introwertykami i ekstrawertykami) i rozpoznawać własne najlepsze metody „doładowania”.
  • Skutecznie nadawać priorytety sposobom wykorzystania energii i móc uczyć tego innych.
  • Używac kilku konkretnych technik generowania więcej energii i uwalniania jej do wykorzystania przez twój mózg.
  • Celowo utylizować i przekierowywać energię podczas pracy, oddając twoim klientom odpowiedzialność za ich własne rezerwy energetyczne.
  • Rozciągać twoją energię na całą salę i w sposób celowy bezpośrednio wpływać na energię innych.
  • Używać systemowego rozumienia wejścia, odzysku i wyjścia energii w celu stwierdzenia, gdzie twój własny obieg energetyczny można ulepszyć.

Obejrzyj zaproszenie video: Kliknij!


David Gordon: The Meaningful Existence Model – Życie Ma Sens!

24. – 26. września 2010

Dla NLP-owców, coachów, trenerów, menedżerów, konsultantów!

Warsztat Davida Gordona poleca Richard Bolstad:


Cztery fundamenty Istnienia Pełnego Znaczenia! Żyj pełnia życia! Niech Twoje życie się liczy! Manifestuj Siebie!

David GordonKażdy z nas chce być znaczący, liczyć się w świecie. Tym, co czyni to możliwym, jest wyrażanie w pełni tego, kim jesteś, wnoszenie tego, co jest unikalnie – i zdecydowanie – Twoje. Gdy wnosimy swój wkład na tym poziomie, wiemy, że liczymy się i mamy znaczenie. Czujemy się spełnieni i mamy największy potencjał wpływania na świat.  Zostawiamy po sobie znaczący ślad…

David Gordon współpracował z twórcami NLP: Richardem Bandlerem i Johnem Grinderem niemal od samego początku, współtworzył wiele z podstawowych pojęć z NLP. Szczególnie zainteresowało go modelowanie. Stosując stworzony wspólnie z Grahamem Dawesem proces badał, co sprawia, że nasze życie ma sens, co sprawia, że żyjemy z pasją, że pozostawiamy po sobie trwały ślad?

Stosując ten proces wobec wielu osób wyodrębnił te czynniki, które sprawiają, że właśnie w taki sposób przeżywamy życie.

Model przedstawiony na tym warsztacie możesz wykorzystać dla siebie i stosować we własnym życiu to, czego się nauczysz, możesz także wykorzystać go dla Twoich klientów i uczestników Twoich szkoleń, sprawiać, by i oni żyli życiem spełnionym, pełnym pasji i pozostawiali po sobie ślad…

David jest trenerem bardzo ciepłym, bardzo życzliwym, jednocześnie pełnym ogromnej ciekawości.

Można to zobaczyć na nagraniu video:

Andreas, dzięki któremu w obszarze NLP zdarzyło się wiele ważnego, i dzięki któremu w Polsce odbywają się Warsztaty Mistrzów, tak napisał mi o Davidzie Gordonie:

Polecam ci Davida Gordona, który prowadzi treningi z modelowania, hipnozy, metafor, czy też kombinacji tych tematów.

David jest jednym z uczniów Bandlera i Grindera z pierwszej grupy i jest niezwykle uzdolniony. Napisał książkę o modelowaniu, która zawiera także DVD z nagraniem Davida prowadzącego proces modelowania, na którym można zobaczyć jak pracuje. Napisał także znacznie wcześniej kilka książek o metaforach i Miltonie Ericksonie.

Znamy się od wielu lat i David jest moim bardzo szczególnym przyjacielem.

Steve Andreas, autor, badacz, twórca

Ja sam z pracą Davida spotkałem się po raz pierwszy lata temu, podczas treningu masterskiego w Lublinie. Uczyliśmy się tam m.in. “Modelu Gordona” – procesu modelowania ułożonego w spójną i bardzo użyteczną strukturę. Proces okazał się wygodny i skuteczny. Od tego czasu jestem bardzo ciekaw twórcy tego procesu i bardzo cieszę się, że będzie niedługo w Polsce.

Jako jeden z pierwszych twórców NeuroLingwistycznego Programowania, David pomagał nadać tej dziedzinie dzisiejszy kształt przez ponad 30 lat. Choć jego praca dotyczyła praktycznie wszystkich aspektów NLP, obszarami, w których David najwięcej wniósł do NLP najwięcej, są metafory terapeutyczne i pasja modelowania. Oprócz szkolenia tysięcy osób w NLP, hipnozie, metaforach terapeutycznych i modelowaniu, David napisał mnóstwo artykułów na temat NLP oraz wiele książek dotyczących różnych aspektów terapii (Therapeutic Metaphors,  Phoenix: The Therapeutic Patterns of Milton H. Erickson, The Emprint Method i Know How(z Leslie Cameron-Bandler i Michaelem Lebeau) oraz Expanding Your World: Modeling the Structure of Experience(z Grahamem Dawesem).