Trenerzy


Steve Andreas
Steve Andreas

Steve Andreas prowadził pierwszy warsztat z cyklu Warsztaty Mistrzów® w 2003 roku (wtedy „Mistrzowie ze świata”). Planowaliśmy gościć Steve’a ponownie w roku 2005, niestety Steve Andreas zdecydował, że ze względu na stan zdrowia nie będzie już latał do Europy. Była to zatem ostatnia okazja spotkania Go w Polsce i w Europie. Sfilmowaliśmy fragment warsztatu, DVD z tego spotkania oraz książka Steve’a „Przebudowa TwojegoJA” (zawierająca bardzo konkretne ćwiczenia) są do nabycia w naszym sklepie internetowym.

Gdy Steve Andreas zdecydował, że przestaje jezdzić z treningami, serdecznie polecił nam Suzi Smith i Richarda Bolstada jako znakomitych trenerów i twórców nowych modeli, których szczególnie ceni.

———————————————————————————————————————————————————————

Richard Bolstad
Richard Bolstad

Dr Richard Bolstad, trener NLP i instruktor Qi-gong, jest między innymi twórcą metody Transforming Communication i opartego na niej warsztatu. Mieszka w Nowej Zelandii, prowadzi treningi w Azji i Australii, Ameryce i Europie, w tym także w Sarajewie, (Bośnia-Hercegowina). Jego książki są używane jako podręczniki na wielu kursach oraz na różnych stopniach programów nauczania.
Stworzony przez dr. Richarda Bolstada model Transforming Communication znalazł szerokie zastosowanie w takich obszarach jak:
• Treningi zarządzania, np. w Bank of New Zealand,
• Treningi sprzedaży np. w New Zealand Retailers Association,
• Treningi dla pracowników i zespołów agencji rządowych, np. New Zealand Inland Revenue,
• Treningi dla współpracujących ze sobą zespołów,
• Mentoring w programach mediacji w szkołach.
Dr Richard Bolstad jest certyfikowanym nauczycielem zarówno tradycyjnej
chińskiej medytacji, jak i neurolingwistycznego programowania. Jego model
„RESOLVE” jest systemem integrowania setek technik NLP w jeden proces
prowadzący do zmiany. Uczą się go praktycy NLP i trenerzy na całym świecie. Richard jest członkiem Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów, doktorem Klinicznej Hipnoterapii oraz certyfikowanym trenerem NLP. Studiował i nauczał zarówno w Chinach, jak i na Zachodzie. Łączy wyniki badań, które postrzega jako szczególnie wartościowe, ze starożytną wiedzą, na którą również pozostaje otwarty.
Jego książki, które traktują o modelu „RESOLVE” to : „A New Model of Therapy” oraz „The Structure of Personality” (druga pozycja jest wspólnym dziełem Richarda Bolstad oraz trenerów NLP: Margot Hamblett, dr Michaela Halla, dr Boba Bodenhamera). Książka „RESOLVE” jest dostępna w języku angielskim, japońskim, rosyjskim. Wkrótce ukaże się również w języku włoskim oraz hebrajskim.

Richard Bolstad jest jednym z najlepszych trenerów NLP, jakich znam. Doskonale się prezentuje, jest zaangażowany, energiczny i utalentowany. Ma dogłębną wiedzę, bardzo szczegółową i ekologiczną.”

Steve Andreas, Trener NLP, autor, współtwórca NLP

W Polsce poprowadzi w roku 2010 Warsztaty Mistrzów® w czerwcu:
Energia Coacha, Energia Trenera, Energia Grupy.

———————————————————————————————————————————————————————

David Gordon
David Gordon

David Gordon jest znakomitym trenerem z USA, twórcą m.in. ‚Modelu Gordona’, który w syntetyczny sposób pozwala ustrukturalizować sam proces modelowania. Ten zaawansowany model można poznać na dobrych treningach Master NLP, choć w Polsce wiem tylko o jednym ośrodku, w którym jest przedstawiany w ramach treningu Mistrz Praktyk NLP.

Jako jeden z pierwszych twórców NeuroLingwistycznego Programowania, David pomagał nadać tej dziedzinie dzisiejszy kształt przez ponad 30 lat. Jego praca dotyczyła praktycznie wszystkich aspektów NLP, natomiast obszarami, w których David wniósł do NLP najwięcej, są metafory terapeutyczne i pasja modelowania. Oprócz szkolenia tysięcy osób w NLP, hipnozie, metaforach terapeutycznych i modelowaniu, David napisał mnóstwo artykułów na temat NLP oraz wiele książek dotyczących różnych aspektów terapii (Therapeutic Metaphors,  Phoenix: The Therapeutic Patterns of Milton H. EricksonThe Emprint MethodKnow How(z Leslie Cameron-Bandler i Michaelem Lebeau) oraz Expanding Your World: Modeling the Structure of Experience (z Graham Dawesem).

W Polsce poprowadzi w roku 2010 i 2011 dwa Warsztaty Mistrzów® :
Meaningful Existence – Życie ma sens! we wrześniu 2010 oraz Modeling we wrześniu 2011.

———————————————————————————————————————————————————————

Frank Farrelly
Frank Farrelly

Frank Farelly – wielka osobowość, twórca niezwykle skutecznej Terapii Prowokatywnej. Jego praca zainspirowała Richarda Bandlera, Sue Knight,
Jaapa Hollandera, Noni Hoefner, Nicka Kempa, Andrew T. Austina, Jørgena
Rasmussena, Hermana Müllera- Walbrodta i wielu innych trenerów, terapeutów i coachów.
Frank Farrelly zyskał światową sławę jako wyjątkowo utalentowany terapeuta. Jest autorem wielu publikacji, w tym książki „Terapia Prowokatywna” (wraz z Jeffem Brandsma). Przeprowadza liczne warsztaty, seminaria i prezentacje swojej pracy dla grup profesjonalistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Azji. Wielkie doświadczenie w pracy ze szczególnie trudnymi przypadkami sprawia, że jest nauczycielem wyjątkowo interesującym i ważnym. Terapia Prowokatywna powstała na oddziale zamkniętym, gdzie Farrelly, niezadowolony ze swojej skuteczności
jako terapeuty, zaczął badać nowe sposoby wywoływania istotnej, trwałej
zmiany u wyjątkowo opornych, długoletnich pacjentów. Pracował w zakładzie 17 lat rozwijając i udoskonalając swoje techniki.
Frank posiada tytuł magistra w dziedzinie Opieki Społecznej uzyskany
na Uniwersytecie Katolickim i jest członkiem Akademii Opieki Społecznej
(Academy of Certified Social Workers). Przez wiele lat był profesorem w klinice Szkoły Opieki Społecznej Uniwersytetu Wisconsin i docentem na Wydziale Psychiatrii Szkoły Medycznej Uniwersytetu Wisconsin.

Ten błyskotliwy terapeuta tak został opisany przez jednego z klientów:
Najżyczliwszy, najbardziej uważny człowiek, jakiego widziałem, opakowany w skórę największego sukinsyna, jakiegokiedykolwiek spotkałem.

W Polsce poprowadzi w roku 2010 Warsztaty Mistrzów® w maju:
Terapia i Coaching Prowokatywny.

———————————————————————————————————————————————————————

Nick Kemp
Nick Kemp

Nick Kemp to międzynarodowej sławy trener,coach, trener Terapii Prowokatywnej, twórca metody Provocative Change Works™. Od 30 lat zajmuje się tematyką rozwoju osobistego, ma zasobą występy w BBC Radio, podczas których przez 26 tygodni wyleczył, w ciągu zaledwie godziny, wszystkie zgłaszające się osoby cierpiące z powodu fobii. Producent DVD
prezentującego podejście “Provocative Change Works™” oraz założyciel Stowarzyszenia na Rzecz Terapii Prowokatywnej. Prowadzi treningi Provocative Change Works™ oraz Terapii Prowokatywnej w Wielkiej Brytanii, Europie i USA.

Oglądałem to dwukrotnie. Jest czarujące, mówiąc po brytyjsku. Byłeś zabawny, naprawdę ją rozśmieszyłeś, naprawdę duże wrażenie!

Frank Farrelly o DVD Nicka Kempa pracującego z klientem

W Polsce poprowadzi w roku 2010 Warsztaty Mistrzów® w listopadzie:
More Advanced Provocative Change Works.

———————————————————————————————————————————————————————


Suzi Smith

Suzi Smith jest certyfikowanym trenerem NLP i magistrem Counselingu. Jest współzałożycielem Anchor Point Institute, który oferuje treningi rozwoju osobistego dotyczące zdrowia oraz konsultacje rozmaitym osobom fizycznym, firmom i instytucjom rządowym w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Suzi od dwudziestu lat aktywnie uczy NLP na całym świecie.

Jest współautorką książek: „Przekonania, ścieżki do zdrowia i dobrobytu” i „NLP, nowa technologia osiągania sukcesów”. Suzi jest autorka i współautorka rozlicznych artykułów dotyczących NLP, a także nagrań audio i video.
Stworzyła cykl płyt CD dotyczących wielu aspektów zdrowia.

Suzi z oddaniem pomaga ludziom zwiększać kontrole nad ich życiem, szczególnie mając na uwagę zdrowie, szczęście i dobre samopoczucie. Prowadzi aktywna prywatna praktykę, podczas której pomaga ludziom w wielu potężnych zmianach osobistych. Wspiera także ludzi podczas telefonicznych sesji coachingowych z osobami z całego świata.

———————————————————————————————————————————————————————


Jaap Hollander

Jaap Hollander jest zresztą trenerem, coachem, autorem książek, gier, programów komputerowych. Jest także szefem Instytutu Psychologii Eklektycznej w Nijmegen w Holandii (Institut voor Eklektische Psychologie – www.iepdoc.nl). W Polsce jego praca jest już obecna dzięki grze NanoTech Power Deck (niezwykle chwalonej przede wszystkim przez coachów) oraz „Farrelly Factors” – Czynniki Farrelly’ego są jedną z inspiracji cyklu Coach-Prowokator, który prowadzę w oparciu także o pracę Noni Hoefner .

Jaap jest współautorem systemu MindMentor – nazywanego także ‚RoboCoach’ (www.mindmentor.com) oraz kilku książek dotyczących Coachingu Prowokatywnego. Jedna z tych książek „Coaching Prowokatywny”, ukazała się w roku 2008 nakładem METAmorfozy.
Jaap Hollander jest także pomysłodawcą i głównym autorem kart coachingowych NanoTech Power Deck.