2013 r.


Inteligencja Erotyczna: Paradoks intymności i seksualności

Warsztat dla par oraz coachów i terapeutów par i związków

Esther Perel, MA, LMFT jest trenerką i terapeutką, prowadzi także warsztaty i jest uznanym międzynarodowym autorytetem terapii par. Biegła w dziewięciu językach, wnosi bogatą, wielokulturową perspektywę do swojej praktyki klinicznej  i do artykułów dotyczących relacji międzykulturowych, traumy i seksualności. Jest autorką międzynarodowego bestsellera: „Inteligencja erotyczna: Seks, kłamstwa i domowe pielesze”. (Mating in Captivity) Uczyła się i korzystała z superwizji u dra Salvadora Minuchina, pracuje w jednostce badającej rodziny na Wydziale Psychiatrii Centrum Medycznego Uniwersytetu w Nowym Jorku, The International Trauma Studies Program, The Ackerman Institute for the Family. Jest członkiem American Family Therapy Academy oraz International Society for Sex Therapy and Research.
 • Dlaczego wspaniały seks tak często zanika w parach, które twierdzą, że kochają się tak mocno, jak zawsze?

 • Dlaczego bliskość nie gwarantuje dobrego seksu?

 • Czy możemy pragnąć tego, co już mamy?

 • Dlaczego początek rodzicielstwa wywołuje erotyczną katastrofę?

Zanik pożądania jest podstawowym tematem żalów emocjonalnych i seksualnych i prowadzi do depresji, samotności, niewierności, a także do rozwodów!

To nowe, śmiałe spojrzenie na bliskość i seks rozprawia się z przeszkodami i lękami, które powstają, gdy nasze dążenie do bezpiecznej miłości zderza się z naszym poszukiwaniem pasji.

Opowieść o intymności i seksualności w zaangażowanych nowoczesnych parach to często opowieść o malejącym pożądaniu,  zawierająca długą listę wymówek, które mają wyjaśnić nieuniknione osłabienie więzi erotycznej. Brak fantazji, propagowanie pornografii i romansów, przytłaczające oczekiwania związane z bliskością dorosłych, a także brak zrozumienia natury erotycznego pożądania przyczyniają się do tej kiepskiej sytuacji. Pożądanie, romantyczna miłość i przywiązanie żyją w dynamicznym napięciu w naszych mózgach, a także w naszym życiu.

Łącząc wykłady, nagrania wideo z przykładowymi sprawami oraz pracę w grupach, zastanowimy się jak nasza potrzeba bezpiecznej więzi i bliskości współżyje z naszą potrzebą odrębności i wolności. Zbadamy  zawiłości miłości i pożądania, to, jak mogą one być nierozdzielne, lub niezgodne, a także zbudujemy mapę połączeń pomiędzy zorientowaniem na więź oraz seksualnymi odczuciami i zachowaniami partnera. Dowiesz się, jak powstają erotyczne wzorce, jak nasza emocjonalna historia wyraża się w naszych fantazjach seksualnych i dążeniu do satysfakcji seksualnej.

Ten model bazuje na teoriach psychoanalitycznych, teorii związków, a także na systemach rodzinnych, psychodramie i podejściach ukierunkowanych na ciało. Oferuje perspektywę wielokulturową i obejmuje wszystkie orientacje seksualne.

 

Martin Himel 1„Esther Perel wyrzuca to, czym relacje „powinny” być i zabiera się za to, co „działa” w budzącym zamieszanie bałaganie emocjonalnych sprzeczności, subiektywnej moralności, najdroższych fantazjach i nagłych nadwrażliwościach i dziwactwach tego, co nazywamy ŻYCIEM”.Martin Himmel
twórca filmów dokumentalnych

Zagadnienia:

Paradoks bliskości i seksualności

 • Różnicujące definicje miłości, długoterminowych relacji i zachowań seksualnych: Perspektywy oparte na niuansach, relacjach, wielokulturowosci.
 • Seksualność jest oknem do własnego „ja” , do „drugiej osoby” i do relacji.
 • Przeniesienie.
 • Miłość i seks w erze cyfrowej.

Wzór zaangażowania i Wzór erotyczny
– „Powiedz mi, jak byłeś kochany, a powiem ci, jak się kochasz.”

 • Konflikty emocjonalne i seksualne. (Intrapersonalne, interpersonalne i międzypokoleniowe).
 • Korelacja pomiędzy większą zażyłością emocjonalną i utratą seksualnego pożądania.

Fantazja erotyczna

 • Cztery filary umysłu erotycznego (Jack Morin)
 • Fantazje jako symboliczne transpozycje potrzeb emocjonalnych.
 • Seks i trauma.

Zastosowania kliniczne

 • Tworzenie interwencji terapeutycznych w celu usunięcia blokad seksualnych, otwarcia komunikacji seksualnej i pielęgnowania erotyzmu między partnerami.
 • Radzenie sobie z seksualnymi różnicami bez polaryzacji i patologizowania.
 • Pielęgnowanie radości i tajemnicy wewnątrz i na zewnątrz sypialni.
 • Oryginalne podejście do leczenia spadku pożądania podczas rodzicielstwa.
 • Pokazanie, jak przywrócić ciału jego głębokie zdolności emocjonalnej ekspresji wykraczające daleko poza bliskość komunikowaną werbalnie.
 • Przeniesienie i przeciwprzeniesienie w pracy z problemami seksualnymi.

Niewierność

 • Badanie motywacji ukrytej za romansami.
 • Wiele znaczeń niewierności.
 • Wybory mówienia prawdy i granic.
 • Praca z sekretami w terapii.
 • Ponowne przemyślenie naszego klinicznego nastawienia wobec niewierności.
 • Wierność a monogamia.
 • Trzy etapy kryzysu po ujawnieniu.
 • Po burzy: Romans w retrospekcji.

 

Patty StegmanPodejście Esther Perel do swojej pracy można porównać do pracy archeologa. Jej zestaw narzędzi jest ogromny, bardzo precyzyjny, a jej podejście do rozwiązywania problemów jest kreatywne, otwarte, pozbawione oceniania, skoncentrowane i głębokie. Zapał, intensywność i spójność, a jakimi pracuje, są zdumiewające.
Jej myślenie sięga daleko jak laser i jest całkowicie nowe. Uważam, że jest jedną spośród, jeśli nie wręcz najbardziej innowacyjną myślicielką w tej dziedzinie.

Patty Stegman, MSW
Terapeutka Małżeństw i Rodzin
NYU School of Medicine – Wydział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

 

Esther ma encyklopedyczny umysł, który jest w stanie syntetyzować, integrować i w ten sposób komunikować się ze studentami.
Fascynuje swoją zdolnością błyskawicznego myślenia wychodzącego poza schematy i dającego wartościowy wgląd i nowe sposoby myślenia na każdy pojawiający się temat.

Sandra Rodman Mann, ED.D,
Nowy Jork

 

Naomi Kehati-BronnerEsther Perel jest pasjonującym mówcą. Zadziwia opowieściami, zaskakuje wglądami i sprawi, że zrewidujesz swoje założenia dotyczące seksu i małżeństwa.
Naomi Kehati-Bronner, Ph.D.
Psycholog

 

Miejsce: Warszawa

Termin: 23-24 maja 2013

 

Przeczytaj także wywiad z Esther Perel: tutaj>>>
Informacje, zgłoszenia, pytania:
biuro@warsztatymistrzow.pl
tel. 502314078


Warszawa  13-16 czerwca 2013

Legendarny warsztat Komunikacji Transformującej
prowadzony przez

Tomasza Kowalika

Licencjonowanego Trenera Transforming Communication™

 i Ewę Czapską-Kowalik

„Naucz się

jak uzdrawiać związki na co dzień,
negocjować tak, by wszyscy wygrywali,
swobodnie przeprowadzać trudne rozmowy
i transformować konflikty w dobre relacje”

 

Drodzy Coachowie, Trenerzy, Menedżerowie, Mentorzy, Liderzy,
Drodzy Rodzice i Nauczycie, bo każdy z Was jest przecież Liderem,

 • Czy chcąc zmotywowac pracownika powiedziałeś o parę słów za dużo, czym de facto oslabiles jego motywację?
 • Czy w trakcie negocjacji poczules się zestresowany bo choć miałeś dobre intencje i tak rozmowa powoli zamieniała się w bitwę, w której przegrani byli po obu stronach?
 • Czy zdarzyło Ci się, że po prostu nie wiedziałeś, jak wesprzeć drugą osobę?
 • Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek powiedzieć żonie cudowny komplement, co spowodowało, że wyszła z pokuju trzaskajacz hukiem drzwiami?
 • Czy ty, żono, powiedziałaś jakieś zdanie do męża, które sprawiło, że zaszył się w swojej jamie na parę godzin a może nawet parę dni?
 • Czy  miałeś kłopot ze zwróceniem komuś uwagi na niewłaściwe działanie, brak działania, niedotrzymanie zobowiązania?
 • A może stanales przed potrzebą radykalnej zmiany paradygmatu w organizacji i nie miałeś narzędzi, by tę zmianę przeprowadzić systemowo.

Już nie musisz poświęcać własnego interesu, aby druga strona była zadowolona, nie musisz „ograc” drugiej strony, by osiągnąć własny cel.

Pozwól, że wyjaśnię…

Mówi się, że są cztery możliwości: Wygrana-Wygrana, Wygrana-Przegrana, Przegrana-Wygrana i Przegrana-Przegrana. Tylko że strona przegrana będzie chciała wziąć odwet i nie spocznie, aż drugą strona także przegra. Więc w rzeczywistości pozostają tylko DWIE możliwości: Przegrana-Przegrana i Wygrana-Wygrana.

Kiedy zaprosiłem do Polski Richarda z tym warsztatem, sądziłem, że przedstawi po prostu jeszcze jeden model rozwiązywania konfliktów. Okazało się, że rozwiązywanie konfliktów to tylko jeden z elementów tego fantastycznego szkolenia, które transformuje życie. Udział w tamtym szkoleniu zmienił moje życie. Inni uczestnicy także o tym mówią. Teraz mam okazję przekazywać te bezcenn umiejętności dalej.

Czy ten trening jest dla Ciebie?   Sprawdźmy…

 

Jesteś menedżerem i masz dość pracowników przychodzących, byś rozwiązał problemy, jakie napotykają – chcesz, by byli bardziej samodzielni
Masz swojego zwierzchnika, który obarcza cię nadmierną lub niedostateczną odpowiedzialnością i chcesz to zmienić
Masz nadmiar pracy, którą wykonujesz za innych i chcesz, by każdy wywiązywał się z własnych obowiązków
Lubisz wspierać swoich podwładnych i chcesz to robić lepiej i skuteczniej
Awansowales na stanowisko menedżerskie, bo świetnie rozwiązujesz problemy i chcesz zająć się swoimi zadaniami zamiast nadal rozwiązywać problemy, które potrafią rozwiązać twoi podwładni
Jesteś coachem i nie zawsze umiesz wskazać kto jest właścicielem problemu, z którym zmaga się twój klient (coachee)
Pracując jako coach z pracownikami firmy, która ci płaci i ma swoje oczekiwania, bywasz w trudnych sytuacjach – między młotem a kowadlem – i chcesz dobrze sobie radzić z takimi sytuacjami
Organizacja oczekuje od ciebie wdrożenia ‚coachingowego stylu zarządzania‚ i chcesz to zrobić w najlepszy możliwy sposób
Zauważasz, że nie każdy wierzy, że obie strony mogą wygrać, i chcesz tworzyć sytuację Wygrana- Wygrana bez względu na przekonania drugiej strony
Zdarza się, że potrzebujesz mediować (w środowisku biznesowym i/lub prywatnym) – chcesz mieć skuteczny sposób mediacji, który pozwoli ci być efektywnym i jednocześnie obiektywnym

 

Niesamowite dla mnie jest to, że te same umiejętności tak znakomicie działają i w rodzinie, wśród przyjaciół, i w środowisku biznesowym czy w innych organizacjach. Ich użycie wielokrotnie pomogło mi dogadać się w trudnych momentach, pomaga mi wspierać rozwój moich dzieci, budować ich samodzielność i odpowiedzialność, ale także z wieloma problemami w kontekście biznesowym poradziłem sobie dzięki nim. Uczę tych umiejętności także menedżerów w firmach, w których jest potrzebne zwiększenie odpowiedzialności pracowników odciążenie menedżerów.

Dla mnie osobiście przełomem było odkrycie, że nie muszę przegrać, by drugiej stronie pozwolić wygrać. I że drugą strona nie musi przegrać, abym ja mógł wygrać. Nauczyłem się tak komunikować, aby OBIE strony wygrywały zarówno w prostych sprawach, jak i w przypadku dużych kontraktów czy ciężkich przeżyć emocjonalnych.

Nauczyłem się także obserwować, w jakim stopniu dana organizacja jest oparta na zasadzie Wygrana- Wygrana, a w jakim stopniu podlega stereotypom i grom korporacyjnym. Teraz mogę na to wpływać ucząc tego sposobu komunikowania się wewnątrz firm i na zewnątrz.

Oto przykłady, czego SZCZEGÓŁOWO nauczysz się na tym treningu:

Transforming  CommunicatationPowtorzysz podstawowe umiejętności komunikacyjne:Jak komunikować się skutecznie, zrozumiale, partnersko

TAK Tajniki rozpoznawania celów i definiowania ich w sposób, który ułatwia ich osiąganie
TAK Używanie języka negatywnego i pozytywnego – wpływ języka na komunikację
TAK 5 sposobów budowania porozumienia (rapport)
TAK BHP – dbanie o własny dobry stan
TAK Strategie czucia się niezwykle docenionym
TAK Słownik określeń charakterystycznych dla poszczególnych zmysłów
TAK Unikalny sposób na błyskawiczne rozpoznawanie, kto jest właścicielem problemu

 

Transforming  CommunicatationUmiejętności wspierania innych w rozwiązywaniu problemów (zamiast rozwiązywać je za nich)

TAK 12 nawykowych reakcji, które PRZESZKADZAJĄ w porozumieniu
TAK 3 języki zmysłów: jak, i po co, wyrażać stany emocjonalne w tych językach
TAK Pytania otwarte i umiejętność stosowania pytań otwartych
TAK Słuchanie odzwierciedlające i umiejętność słuchania odzwierciedlającego
TAK Wyjątkowy proces prowadzajacy rozmówcę do znajdowania własnych rozwiązań 

 

Transforming  CommunicatationUmiejętność dbania o własne sprawy w sposób zachowujący dobrą relację

TAK Agresywny czy nieasertywny? – do czego prowadzą obie postawy
TAK 7 założeń, które transformuja komunikację
TAK Komunikat „Ja” – jak być asertywnym i jednocześnie utrzymywać dobrą relację
TAK Jak budować komunikat „Ja”, aby był skuteczny
TAK Metoda dwóch kroków – jak komunikować się w różnych wariantach sytuacji, gdy to ty masz problem

 

  Transforming  Communicatation  Umiejętność rozwiązywania konfliktówi wzmacniania w ten sposób relacji

TAK Rama partnerstwa – tworzenie dobrego startu do rozwiązania konfliktu
TAK Myślenie w kategoriach Wygrana-Wygrana
TAK Lista kontrolna znajdowania rozwiązania Wygrana-Wygrana w sytuacji konfliktu potrzeb
TAK Użycie siły/władzy – kiedy i jak używać siły lub władzy i w jaki sposób minimalizować negatywne skutki
TAK Zastosowanie Komunikacji Transformującej w pracy z małymi dziećmi
TAK Postępowanie z przełożonymi
TAK Rozwiązywanie konfliktów wartości
TAK Myślenie przez pryzmat konfliktu wartości
TAK Pełny model Komunikacji Transformującej (Transforming Communication(TM))
TAK Dzielenie się i upowszechnianie tej metody budowania relacji i rozwiązywania konfliktów

 

 

Transforming Communicatation BONUS #1 Nagranie DVD z pierwszego otwartego spotkania z dr Richardem Bolstadem w Polsce. Nagranie zarejestrowane 1. czerwca 2006 w Pałacu Henryków w Warszawie.

Otrzymasz DVD ze spotkania, na którym Richard Bolstad przedstawia się i prezentuje wyjątkowy sposób prowadzenia treningów, uczenia komunikacji, definiowania celów, zarządzania przez przywództwo. Umiejętności te przekazał później podczas treningów trenerskich licencjonowanym przez siebie Trenerom Transforming Communication.

 

Transforming Communicatation BONUS #2 firmowy kubek Warsztatów Mistrzów   😉 Otrzymasz kubek z limitowanej serii wyłącznie dla uczestników tego treningu. Dzięki niemu niepowtarzalna atmosfera tego treningu będzie z tobą kiedy tylko tego zapragniesz.

 

Podsumowanie – co otrzymasz w ramach tego treningu:

  

Uznawany na całym świecie certyfikat Transforming Communication(TM) zabezpieczony hologramem
70-stronicowy skrypt zawierający wszystkie nowe pojęcia wprowadzone na treningu i wszystkie ćwiczenia z treningu
3 ważne artykuły na temat zastosowań Komunikacji transformującej w praktyce napisane przez Richarda Bolstada
Prawo przystąpienia do treningu trenerskiego metody Transforming Communication prowadzonego przez Richarda Bolstada (pod dodatkowym warunkiem posiadania certyfikatu Praktyk NLP wystawionego przez dobry ośrodek)
Dostęp do forum absolwentów treningu Transforming Communication, którzy podobnie myślą o konflikcie, jako sposobności budowania dobrych, długotrwałych relacji

 

Zainwestuj cztery dni w mocno zmotywowanej grupie, która chce być najlepsza w komunikacji transformującej relacje, związki i biznesy.

 

Mnie osobiście ten kurs dał nie tylko narzędzia niezbędne w każdej w tych sytuacji, ale przede wszystkim nauczył mnie jak utrzymywać dobre relację w trudnych i bardzo trudnych sytuacjach, i jak wspierać innych i siebie jednocześnie.

Zapraszam i życzę wielu okazji do przekształcania konfliktów w dobre, długotrwałe relację, okazji do zmieniania świata na lepsze!

 

P.S. Pamiętaj, że inwestujesz w zestaw najbardziej zaawansowanych umiejętności wspierania innych, negocjacji i rozwiązywania za bardzo dobrą cenę.